EMD vs GE

dyskusje na każdy temat
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal78

EMD vs GE

Nieprzeczytany post autor: michal78 » 25 marca 2019, 17:38

Czytam ostatnio trochę na amerykańskich forach dyskusji odnośnie porównania tych dwuch producentów. Zdania (odnośnie tego czyje produkty są lepsze) są bardzo podzielone (a i emocji w tych sporach niemalo) . Mozna jednak przyjąć że wyłania się z tego mniej więcej taka opinia przeważająca że do polowy lat 80tych lepsze lokomotywy wypuszczalo EMD zaś później (i obecnie rowniez) GE. A Wy jakią macie na ten temat opinię ?
północny zachód USA w wielkości N

Awatar użytkownika
Topeka

Re: EMD vs GE

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 26 marca 2019, 21:32

Hmm.
Zaskoczyłeś tym pytaniem. Na pewno mnie. Nie zastanawiałem się nigdy nad tym. Nie chciałbym się wypowiadać w tej kwestii bo nie ukrywam że nie mam takiej wiedzy żeby to oceniać. Jedna i druga firma wypuściła fajne dobre loki i mi ciężko ocenić która na dzień dzisiejszy jest lepsza. Wydaje mi się że najpopularniejszą lokomotywę wypuścił EMD czyli SD40 i "pochodne 40 stki" ale mogę się mylić. Na pewno jedna i druga firma dała i daje mam dużo radości ;) :D
Ja mam faworytów po obu stronach ;)
Wszystko co tworzymy jest nasze. A doskonalenie naszych technik jest drogą modelarstwa...
Gdybym się poddał, nic bym nie zrobił.

Awatar użytkownika
krakowiak_CN

Nieprzeczytany post autor: krakowiak_CN » 27 marca 2019, 08:45

Ja znowu słyszałem opinię, że obecnie rynek dominują jednak lokomotywy GE, których nowych, jest po prostu więcej niż EMD. Sam mam większą słabość np. do C44 niż SD70 ;)

Awatar użytkownika
michal78

Nieprzeczytany post autor: michal78 » 27 marca 2019, 21:50

GE jest rzeczywiście podobno sporo więcej, podobno są też przeważnie tańsze.
północny zachód USA w wielkości N

ODPOWIEDZ