Klimaty Cajon Pass

budowa realistycznych makiet w amerykańskim stylu
Awatar użytkownika
Topeka

Re: Klimaty Cajon Pass

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 27 marca 2019, 19:30

Na razie uspokajam trudy dnia takim sobie składem :D ;)
Ps. I nie nudzi mi się że od paru godzin jeździ sobie po szlaku :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszystko co tworzymy jest nasze. A doskonalenie naszych technik jest drogą modelarstwa...
Gdybym się poddał, nic bym nie zrobił.

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 29 marca 2019, 19:30

Dwa składy pomykają po szlaku.. Jeden z dźwiękiem drugi bez. Może to i dobrze bo i tak "hałas" niesamowity :D A nie ukrywam że GP30 Kodachrome czeka w pudełku na "serce" :) Sąsiedzi mnie zabiją :lol:
Muszę też w końcu coś ruszyć z makietą żeby urozmaicić szlak, jakaś stacja z Yard..
Ale na razie delektuje się jazdą :D
Wszystko co tworzymy jest nasze. A doskonalenie naszych technik jest drogą modelarstwa...

Awatar użytkownika
Santa Fe

Nieprzeczytany post autor: Santa Fe » 12 kwietnia 2019, 07:32

mistrzostwo Topeka, fajny projekt, swietne foty - niektore to nawet na desktop biore
MY RAILROAD - MY RULES ! :D

Awatar użytkownika
krakowiak_CN

Nieprzeczytany post autor: krakowiak_CN » 12 kwietnia 2019, 09:36

Jest pięknie :D trochę w Twoich klimatach Marcinie, ze względu na suchość klimatu, dłubie pewien Australijczyk - Luke Towan. Ale o nim chyba już było?

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 12 kwietnia 2019, 20:34

Myślę że było ale zawsze możesz o Nim wspominać :) Dziękuję Wam za dobre słowa przy okazji piątku ;) :D ale jeszcze wszystko jest w fazie początkowej. Oczywiście więcej "zieleni pustynnej" przybędzie. No i cały czas projektuje sobie resztę. Na razie trochę czasu mi brakuje. Tego niestety nie da się kupić... Mam coś już w głowie ale to jak co zajmie następny kawałek salonu. Powoli nie będzie gdzie sofy postawić :D Dobrze że nie używam telewizora :lol: A tak poważnie to myślę o odbiciu szlaku pod okno z dużym mostem. Chyba bardziej interesuje mnie szlak i co mogę na nim sam zrobić.
A co do jakości zdjęć to trochę się dziwię bo raczej ja osobiście nie jestem z nich zadowolony :D To jest na przykład dobre :lol:
Ale idziemy do przodu i jeszcze raz dzięki :)

Awatar użytkownika
Y6b

Nieprzeczytany post autor: Y6b » 30 kwietnia 2019, 09:40

Super to wygląda, widać robota pali Ci się w rękach. Jeśli chodzi o telewizor - walnij sobie na ścianie nad makietą. Jak będzie ciekawy film masz dwa w jednym, jak nudny - nasz makietę :D . Ja mam TV nad torami jak coś dłubię puszczam sobie filmik z lokami - klimat x2 :D

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 30 kwietnia 2019, 14:31

Na razie stoję z pracami z różnych przyczyn. Główną przyczyną jest dopracowanie planu miasteczka, lini obok miasteczka i terenów przemysłowych :D Same problemy :D A o telewizorze nad makietą myślałem ale raczej nie teraz. Hehe a może projektor? Wtedy będzie duży "skład" na ścianie :lol:

Awatar użytkownika
Y6b

Nieprzeczytany post autor: Y6b » 03 maja 2019, 11:18

Z tym planowaniem to mam podobnie. Czasami jak sobie pomysle ile mnie jeszcze czeka i ze wszystko musze wczesniej przemyslec, mam napady paniki :D . Przez to tez tak powoli dzialam... (no dobra, taka sobie wymowka).
Mysle, ze na pewno cos fajnego wykonasz. A budynki to bedziesz mial calkowicie przemyslowe, czy bedzie kilka cywili?

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 04 maja 2019, 20:52

Plan w głowie ( i już częściowo na kompie) jest taki że na tych "płaskich" modułach powstanie małe miasteczko, może jakiś mały magazyn. Jedna linia pobiegnie pobiegnie z przodu z bocznicami. Druga linia pobiegnie za miastem i będzie zaslonieta przez budynki. Po prawej stronie, na tym module z łukiem, chcę zrobić odbicie na tereny przemysłowe. Na razie nie mam jeszcze skrzynek zrobionych pod to ale to nie problem. Pierwsze chciałbym zająć się miasteczkiem. Problem mam z połączeniem tego mojego dwutorowego szlaku bo plan jest taki że samo miasteczko ma być przy lini jedno torowej, a drugi tor to jakby następny szlak. Ale gdzieś muszą się jakoś połączyć :D W planowaniu pomaga mi bardzo Leszek z USA. Ma bardzo dużą wiedzę i mam nadzieję że uda nam się szybko rozwiązać ten problem.

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 08 czerwca 2019, 22:59

Powiem szczerze że jeżeli chodzi o planowanie to już mam dość :D Dodatkowo doszło że musiałem szukać nowej pracy i jakoś nie do końca mogłem się skupić na przyjemnosciach. Ale pracę znalazłem i mogę znowu wrócić na właściwe tory :D Plan będzie taki jak w linku. I tego się będę trzymał bo nigdy nie skończę szlaku. Infrastrukturę mam już w głowie więc nie jest źle. Jutro zamawiam gilotynke do balsy to może jakieś nowe budynki zrobię.
Na razie jest chaos :D

ODPOWIEDZ