MTH SD70ACe kontra ATHEARN SD70ACe

wszystko o taborze i innych pojazdach
Awatar użytkownika
Topeka

Re: MTH SD70ACe kontra ATHEARN SD70ACe

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 20 października 2018, 20:09

Po pierwsze, wielkie dzięki za zdjęcia i opis. Myślę że pomogą przyszłemu nabywcy. Albo nie.. :D Oba loki mają swoje plusy i minusy. Ale nie można im odebrać jednego. Że są z wysokiej półki. W Athearn podobają mi się detale, szczególnie wózki i cała ich "otoczka". W MTH bardziej wentylatory. No i nie ukrywam że sprzegi które dla mnie są bardziej praktyczne. Oba modele wyglądają świetnie. Może jak ktoś chce kupić ten model to powinien rzucić monetą :D :D
Jedno jest pewne, jak już się zdecyduje to na pewno na Western Pacyfik :D

Ale dalej zachęcam do wyrażania opini i różnic między tymi dwoma modelami :)

.
Wszystko co tworzymy jest nasze. A doskonalenie naszych technik jest drogą modelarstwa...
Gdybym się poddał, nic bym nie zrobił.

Awatar użytkownika
Konrad Lewandowski
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany post autor: Konrad Lewandowski » 20 października 2018, 20:55

O tak, rzut monetą to dobry pomysł, ponieważ niezależnie od tego, czy wypadnie orzeł, czy reszka to satysfakcja z modelu będzie. Tak sądzę.
Konrad Piotr Lewandowski

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 20 października 2018, 21:03

I tu z Tobą także się zgadzam w 100 % :D
Wszystko co tworzymy jest nasze. A doskonalenie naszych technik jest drogą modelarstwa...

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 18 kwietnia 2019, 19:43

Hehe a mi teraz po głowie chodzi SD70Ace NS Erie z Athearn Genesis :D Pojawił się na aukcji i nie ukrywam że jakoś nie daje mi spokoju :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Y6b

Nieprzeczytany post autor: Y6b » 30 kwietnia 2019, 09:58

Pewnie już po sprawie. Ale jak można dorzucę dwa grosze. Mam SD70ACe od MTH tak samo jak Konrad w malowaniu Rio Grande. Niestety padł napęd i dźwięk po tygodniu. Były to pierwsze loki diesle MTH. Poszło do naprawy. Przyszło i... dalej dupa. Rozebrałem, nic nie znalazłem - złożyłem i chodzi. Raz na jakiś czas się znowu wyłączy, walnę go i chodzi. Coś nie styka. Na razie nie chce mi się szukać. Niestety jeśli chodzi o jazdę to owszem jest ok. ale przy wyłączonym dźwięku słuchać jakieś "wycie" - im szybciej tym głośniej. Wszystko super nasmarowane... nie wiem czy inne tak mają?
Od MTH mam też ALCO-PA1 , i jest wszystko ok. Couplery elektryczne też mi padły po miesiącu. Teraz chyba mają bardziej dopracowane.
Trzeba przyznać, że (przynajmniej tak było kiedyś) MTH ma dużo większy szczegół w dieslach niż w parowozach.
Ja chyba bym wybrał Athearn Genesis.

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 30 kwietnia 2019, 14:54

Y6b pisze:
30 kwietnia 2019, 09:58
Pewnie już po sprawie.
Nigdy nie jest po sprawie jeżeli chodzi o loki :D Mi niestety uciekł ten z Athearn Genesis. Wolę nawet sobie nie przypominać sytuacji.. Coś mi się zwiesilo i jak zalicytowałem przed końcem to ruszyło wtedy kiedy było z sekundę po.. Masakra. Znalazłem w sklepie w Europie ten mój ulubiony schemat Western Pacyfic z MTH ale trochę mnie zmartwiles tymi problemami. Jeżeli chodzi o detale to wiem że w Genesis są lepsze ale chciałem coś z MTH. Jeszcze nigdy nie miałem modelu od nich. Ale teraz się zastanawiam.

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 01 maja 2019, 19:02

A pytanko, z którego roku masz ten model MTH SD70Ace który tak szwankuje?

Awatar użytkownika
Y6b

Nieprzeczytany post autor: Y6b » 01 maja 2019, 20:53

To byla pierwsza partia. Jak jeszcze Mariusz sciagal. Naprawde nie wiem, moze mialem pecha.
Tak przynajmniej twierdzi Allegheny :D (slawetny Mohawk od MTH :D ).Jak liczylem w sumie przyszlo mi 8 lokomotyw z usterkami, ktore albo wyszly od razu albo po kilku okrazeniach. Byly od MTH i BLI.
MTH- GS4, Mohawk, SD70Ace
BLI - A-class, J-class, Duplex, TTT, S-2
I tak:
- S-2 na szczescie miala popierdolke - kociol ktory jest z blachy mosieznej byl troche za dlugo przyciety pod spodem i obcierala czasami jedna z obreczy kola - po zlikwidowaniu usterki jest na filmie : https://m.youtube.com/watch?v=DLfQ4yk-Ty0.
- SD70Ace jak pisalem znajde usterke
- GS4 - usterka mechaniczna - tak, ze juz po problemie (smiga teraz z pieknym skladem daylight)
- Mohawk - jak wyzej
Niestety reszta ma problemy z elektronika...
Duplex - padl czujnik obrotow - przerzucilem dekoder do padnietego w A-class (a w A-class nie wlaczam teraz gwizka - tym sie tylko rozni dzwiek Duplexu od A-class, a do Duplexa wrzucilem dekoder ze starej J-class - zeby tylko jezdzil bez dzwieku...).
Byc moze mam pecha.... :cry:
Tak, ze nie przejmuj sie, jak kupisz diesla od MTH bedzie bobrze :D

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 04 maja 2019, 21:10

Y6b pisze:
01 maja 2019, 20:53

Tak, ze nie przejmuj sie, jak kupisz diesla od MTH bedzie bobrze :D
Hehe no mam nadzieję :D Przestałem się zastanawiać i dzisiaj kupiłem SD70Ace Western Pacyfic, MTH z Proto Sound 3.0 :D Jest to seria z 2013 roku. Więc nie z tej pierwszej partii z 2009. Nie wiem czy ma to znaczenie ale wolę w to wierzyć :lol: Oczywiście jak przyjdzie to zdam relację :D

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 14 maja 2019, 20:23

Przyszedł mój MTH SD70Ace i.. dupa. Po pierwsze brak jednej barierki z przodu (fabrycznie zapakowany), po drugie nie jeździ i nie działają światła. Dźwięk jest, można różne rzeczy włączać ale stoi i nie chce jechać. To znaczy na początku przejechał metr i staną. I tak został. Próbuję wszystkiego ale nic nie pomaga. Na dzień obecny odradzam MTH chyba że ktoś lubi loterie, albo będzie działać albo nie.. Na razie mam ochotę go odesłać.

ODPOWIEDZ